1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką .
  2. W liturgii Kościoła:

w środę  – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego – zakonnika

w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

  1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania za przygotowanie ołtarzy. Dziękuję osobom niosącym krzyż, chorągwie, feretrony. Bóg zapłać.

Do czwartku w ramach oktawy uroczystości Bożego Ciała procesja  w połączeniu z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo odprawiane jest w powiązaniu z wieczorną Mszą św.
  2. W dniu dzisiejszym przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Metropolity Gdańskiego ks. abp Sławoja Leszka Głódzia. 14 czerwca 1970 roku ks. arcybiskup przyjął święcenia katedrze w Białymstoku.  Uroczystości związane z dziękczynieniem za dar kapłaństwa naszego Metropolity odbędą się w katedrze oliwskiej w niedzielę 21 czerwca o godz. 13.00. Prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.  
  3. W sobotę 20 czerwca o godz. 10.00 w naszej bazylice Metropolita Gdański udzieli święceń diakonatu 12 kandydatom – studentom Gdańskiego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji o powołania kapłańskie.
  4. W niedzielę 21 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną  wręczone certyfikaty potwierdzające ufundowanie złotej gwiazdy która została zawieszona na sklepieniu naszej bazyliki. Każda z tych gwiazd jest cegiełką wspierającą renowacje kościoła mariackiego. Za wszelkie wsparcie i pomoc składam staropolskie Bóg zapłać.
  5. Pragnę poinformować, że z końcem czerwca kończy posługę w naszej parafii ks. kanonik Rafał Hallmann. Rafał od 1 lipca rozpoczyna pracę jako proboszcz w parafii w Nowym Dworze Wejherowskim. Dziękujemy bardzo ks. Rafałowi za jego piękną pięcioletnią posługę w Bazylice Mariackiej i życzymy opieki Pięknej Madonny Gdańskiej.
  6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb : śp. Marii Gałkowskiej l. 85 z ul. Długi Targ oraz śp. Tadeusza Szpanel 59 z ul. Ogarnej.   Dobry Jezu…
  8. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ