Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Niedziela Chrztu Pańskiego 7.01.2018

Niedziela Chrztu Pańskiego 7.01.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego

7 stycznia 2018 roku.

 

 

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją wystrój świąteczny wraz ze śpiewem kolęd trwać będzie do 2 lutego czyli do uroczystości MB Gromnicznej.
  3. Dzisiaj o godz. 16.00 w sali parafialnej znajdującej się obok Kaplicy Królewskiej odbędzie się spotkanie świąteczne członków Akcji Katolickiej, Żywego Różańca oraz Wspólnoty Trzeciego Zakonu św. Franciszka. Serdecznie
  4. W naszej wspólnocie parafialnej trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Kapłani odwiedzają poszczególne rodziny zgodnie z planem znajdującym się w Biuletynie parafialnym oraz na naszej stronie internetowej. W dni powszednie kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00 a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Osoby, które chciały by dodatkowo zaprosić kapłana, gdyż w wyznaczonym terminie było to niemożliwe prosimy o kontakt w zakrystii lub wysyłając email na adres parafii. Przypominamy, że w tym roku ministranci nie zapowiadają dzień wcześniej kolędy.
  5. Pragnę również podziękować organizatorom Gdańskiego Orszaku Trzech Króli. Było to wspaniałe wydarzenie które zgromadziło kilku tysięczną społeczność mieszkańców Trójmiasta i turystów. Bóg zapłać.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  7. Od poniedziałku z racji rozpoczynającego się remontu wewnątrz Bazyliki poranne Msze św. odprawiane będą w Kaplicy Królewskiej. Będą to prace związane z przebudową prezbiterium oraz wykonaniem nowej instalacji elektrycznej i teletechnicznej pod posadzką bazyliki. Przypominamy, że wszelkie remonty wykonywane są w ramach projektu „Rewitalizacja i ochrona dziedzictwa kulturowego zespołu Bazyliki Mariackiej w Gdańsku” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej , Miasta Gdańska i naszej parafii.
  8. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Biuletyn Parafialny.
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Heleny Darga l. 74 z ul. Powroźniczej i śp. Leokadii Bramskiej l. 84 z ul. Kotwiczników. Dobry Jezu ….
  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i miłego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD