1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją wystrój świąteczny wraz ze śpiewem kolęd trwać będzie do 2 lutego czyli do uroczystości MB Gromnicznej.
  3. Od piątku rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w naszej archidiecezji, codziennie w kościołach innych wyznań odbywać  się będą spotkania modlitewne. Szczegółowy plan tych spotkań znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.  Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych własnych modlitwach.
  4. W miniony piątek zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę . Bardzo dziękujemy za miłe, pełne wiary spotkania. Składamy staropolskie Bóg zapłać za złożone w czasie kolędy ofiary – są one przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Szczególe podziękowania kierujemy do ministrantów za ich niestrudzoną służbę i pomoc w organizacji kolędy.

Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić księdza na kolędę, gdyż był nieobecny w wyznaczony terminie prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.

  1. Pragnę podziękować organizatorom Gdańskiego  Orszaku Trzech Króli. Było to wspaniałe wydarzenie które zgromadziło kilku tysięczną społeczność mieszkańców Trójmiasta i turystów. Bóg zapłać.
  2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. Najpierw młodzież spędzi kilka dni w poszczególnych panamskich diecezjach (17-21 stycznia), aby potem przeżyć spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w stolicy kraju (22-27 stycznia). Towarzyszymy naszą modlitwą młodym.
  3. W sobotę 19 stycznia o godz. 10.00 w kościele św. Jakuba – u ojców kapucynów odbędzie się spotkanie opłatkowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  4. 9 listopada ub. roku, Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź specjalnym dekretem, ogłosił rok 2019 Rokiem Jubileuszowym Błogosławionych Męczenników Okresu II Wojny Światowej. Z tej okazji Akcja Katolicka przygotowała wystawę o błogosławionych kapłanach Bronisławie Komorowskim, Marianie Góreckim, Władysławie Miegoniu i Franciszku Rogaczewskim oraz o bł. S. Alicji Kotowskiej. Wystawę można obejrzeć w przedsionku.
  5. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i miłego tygodnia. Szczęść Boże.