41. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w Bazylice Mariackiej w Gdańsku potrwa od 6 lipca do 31 sierpnia 2018 r. Koncerty odbywają się w każdy piątek o godz. 20:15. Ponadto 15 sierpnia o godzinie 20:30 odbędzie się koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

Podczas 10 koncertów wystąpią artyści z USA, Niemiec, Kanady, Austrii i Polski, którzy wykonają zróżnicowany repertuar organowy i chóralny obejmujący dzieła wszystkich epok, zaprezentują szeroką paletę stylów od dawnych dzieł mistrzów muzyki organowej poprzez najbardziej znane kompozycje klasyków po muzykę współczesną  również tą inspirowaną folklorem, a nawet jazzową.

Wspaniała akustyka oraz wyjątkowa atmosfera miejsca, jakim jest największy w Europie ceglany Kościół Mariacki, gwarantują każdemu słuchaczowi szeroką gamę doznań estetycznych i muzycznych. Organizowane koncerty są niepowtarzalną okazją aby odwiedzić ten ważny ośrodek kulturalny, duchowy i historyczny, będący wizytówką Miasta Gdańska, a przy okazji usłyszeć niezwykłe brzmienie znajdujących się tam organów.

Bilety w cenie: 15/25 PLN do nabycia online oraz oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej: 

https://bazylikamariacka.gdansk.pl/overview/bazylika/informacje-dla-turystow/miedzynarodowy-festiwal-organowy/ 

TERMINARZ 

oraz  www.festiwalorganowy.pl  oraz na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka  

 

SPONSOR FESTIWALU:

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

       

 PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT MEDIALNY: