Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Konserwacja Ołtarza Głównego.

Konserwacja Ołtarza Głównego.

Umowa na wykonanie prac konserwatorskich Ołtarza Głównego podpisana.

W środę (04.10.2017 r.) została podpisana umowa na wykonanie prac konserwatorskich Ołtarza Głównego w Bazylice.  Wykonawcą zadania zostało Konsorcjum – Zespół Konserwatorski, w którego składzie znajdują się Pan Krzysztof Owsiany, Pan Ryszard Żankowski, Pani Agnieszka Fejzer, Pani Gabriela Lisowska-Wojciechowska  oraz Pan Szymon Pierzchalski.

Koszt całkowity realizacji zadania wyniesie 850 000,00 zł.

Prace te są częścią realizowanego projektu pn. „Rewitalizacja i ochrona dziedzictwa kulturowego zespołu Bazyliki Mariackiej w Gdańsku”, współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oraz dotacji Gminy Miasta Gdańska.

Prace przygotowawcze, demontaż i następnie konserwacja zabytku rozpoczną się w najbliższych dniach.

Ołtarz Koronacji Najświętszej Marii Panny został wykonany w 1517 roku przez Mistrza Michała z Augsburga. Tworzą go część centralna ze sceną „Koronacji Marii”, skrzydła ruchome – rzeźbione, skrzydła malowane – ruchome i skrzydła malowane nieruchome, w których prezentowane są sceny
z życia Marii i Chrystusa. Ponadto dzieło tworzą predella ukazująca Złożenie do Grobu i kamienny relief, przedstawiający Modlitwę w Ogrójcu i św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelistę, znajdujący się w partii cokołowej odwrocia.

 

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

49 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Karciasw Twitter Pic martaurb Twitter Pic pawelgol Twitter Pic intencje Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: