2019

248 STRUN

 

W Bazylice Mariackiej, miejscu festiwalowych koncertów, trwają prace konserwatorskie. My natomiast, w tym nietypowym kontekście przestrzennym, świętować “małe dziesięciolecie” festiwalu: tyle czasu upłynęło już od narodzenia się idei koncertów pod szyldem CAPPELLA ANGELICA.

Zapraszamy do wspólnej celebracji muzyki na, łącznie, 248 strun… i inne źródła dźwięku.

Tytułowe anioły to figury z dawnego prospektu organowego Bazyliki Mariackiej z połowy XVIII wieku, przedstawione jako postaci tańczące, śpiewające i grające na dawnych instrumentach. Festiwal CAPPELLA ANGELICA prezentuje muzykę na instrumentach historycznych, skupiając repertuar wokół pytania: jak brzmiałyby Anioły Mariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć?

W dotychczasowych koncertach festiwalowych udział wzięło ponad stu muzyków specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej z wielu miast Polski m.in. Gdańska, Torunia, Warszawy, Krakowa, Katowic,Tarnowa, a także z Irlandii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Japonii, Niemiec, Czech i Anglii.

 

27.07.2019, godz. 20:30

192 STRUNY albo: Bach

Anna Zawisza / sopran

SILVA RERUM arte: Maja Miro-Wiśniewska / traverso; Małgorzata Skotnicka / klawesyn; Danuta Zawada, Justyna Skatulnik / skrzypce barokowe; Natalia Reichert  / altówka barokowa; Weronika Kulpa / wiolonczela barokowa

Przy tak ważnej okazji nie może zabraknąć Jana Sebastiana Bacha: zespół instrumentów historycznych SILVA RERUM arte zaprezentuje dwie jego kantaty na sopran z koncertującym fletem. W programie także niezwykle rzadko wykonywany koncert Michela Corrette’a na klawesyn, flet i smyczki.

 

Festiwal CAPPELLA ANGELICA to inicjatywa Fundacji SILVA RERUM, której celem jest prezentowanie muzyki dawnej zgodnie z praktyką historyczną w interesujących kontekstach architektonicznych Gdańska. Zależy nam na wydarzeniach unikatowych i kameralnych – intymnych w odbiorze. Wokół naszych idei gromadzimy kreatywnych, interesujących specjalistów z zakresu wykonawstwa historycznego – muzyków, lutników, muzykologów, historyków sztuki.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Maja Miro-Wiśniewska.

Partnerzy: Bazylika Mariacka w Gdańsku

Patroni medialni: Radio Gdańsk, portal trojmiasto.pl, Pomorze Kultury

Współpracujemy z Metropolitalną Kartą do Kultury

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Bilety na festiwal dostępne są na stronie ekobilet.pl oraz na godzinę przed koncertem w Bazylice Mariackiej (płatność gotówką)

 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej: www.CA2019.pl | www.facebook.com/cappellaangelica/

Kontakt: Maja Miro-Wiśniewska tel. 792 942 932; maja.miro.wisniewska@gmail.com