Festiwal CAPPELLA ANGELICA Muzyka Aniołów Mariackich 2018

21.07.2018, godz. 20:30

RADOSNE TAJEMNICE

gość specjalny: Nicholas Emmerson /Holandia/ (cynk)

SILVA RERUM arte: Danuta Zawada (skrzypce barokowe), Małgorzata Skotnicka (klawesyn), Agnieszka Oszańca (wiolonczela barokowa)

Cynk należy do zdecydowanie najtrudniejszych do opanowania, ale i najpiękniejszych instrumentów historycznych. Na każdym etapie swojego rozwoju używany był wyłącznie przez profesjonalistów, co jest wyjątkiem na tle historii pozostałych instrumentów, ukochanych w dawnych wiekach przez amatorów. Koncert wirtuozowski i radosny. Zaczynamy od zapowiedzi nowych narodzin – “Zwiastowania” z cyklu Sonat Różańcowych H.I.F. Bibera.

 
 

Festiwal CAPPELLA ANGELICA prezentuje muzykę na instrumentach historycznych, skupiając repertuar wokół pytania: jak brzmiałyby Anioły Mariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć?

W dotychczasowych koncertach festiwalowych udział wzięło około stu muzyków specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej z wielu miast Polski m.in. Gdańska, Torunia, Warszawy, Krakowa, Katowic,Tarnowa, a także z Irlandii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Japonii, Niemiec, Czech i Anglii.*****Bilety w cenie 25/15 zł do nabycia online przez stronę  www.CA2018.pl oraz w Bazylice Mariackiej przed koncertem. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.Organizator: Fundacja SILVA RERUM

Partner: Bazylika Mariacka w GdańskuPatroni medialni: Radio Gdańsk S.A.Trojmiasto.plPomorze Kultury

Spiritus movens: Maja Miro-Wiśniewska

Honorowana jest Metropolitalna Karta do Kultury.