Festiwal CAPPELLA ANGELICA Muzyka Aniołów Mariackich 2018

 
14.07.2018, godz. 20:30
PIEŚNI HILDEGARDY Z BINGEN
zespół wokalny Flores Rosarum (głosy, lira korbowa)
 
Program zawiera perły mistycznej poezji Średniowiecza: pieśni i antyfony Hildegardy z Bingen (XI w.), jednej z najważniejszych postaci w kulturze ówczesnej Europy. Niemiecka benedyktynka, której rady zasięgali współcześni jej władcy, posiadała iście renesansową rozległość zainteresowań i umiejętności – od filozofii do medycyny naturalnej. Znaczącą część w jej dorobku stanowi sztuka – poezja, muzyka i malarstwo. Koncert, odwołujący się do przeżyć mistycznych, przybliża postać niemieckiej świętej, jak również klimat i duchowość średniowiecza.

Festiwal CAPPELLA ANGELICA prezentuje muzykę na instrumentach historycznych, skupiając repertuar wokół pytania: jak brzmiałyby Anioły Mariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć?

W dotychczasowych koncertach festiwalowych udział wzięło około stu muzyków specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej z wielu miast Polski m.in. Gdańska, Torunia, Warszawy, Krakowa, Katowic,Tarnowa, a także z Irlandii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Japonii, Niemiec, Czech i Anglii.*****Bilety w cenie 25/15 zł do nabycia online przez stronę  www.CA2018.pl oraz w Bazylice Mariackiej przed koncertem. Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.Organizator: Fundacja SILVA RERUM

Partner: Bazylika Mariacka w GdańskuPatroni medialni: Radio Gdańsk S.A.Trojmiasto.plPomorze Kultury

Spiritus movens: Maja Miro-Wiśniewska

Honorowana jest Metropolitalna Karta do Kultury.