W dniu 18 maja w piątek o godz. 18.00 odbyła się  w naszej bazylice miła i niecodzienna uroczystość 27 rocznicy święceń kapłańskich, której gospodarzem był pracujący u nas ks. Tomasz Frymark, który zaprosił swoich kolegów do naszej świątyni.

Bardzo interesującą homilię poświęconą powołaniu do kapłaństwa wygłosił jeden z nich – ks. Janusz Majkowski, który okazał się naszym sąsiadem z parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej z Dolnego Miasta.

Jubilatów bardzo serdecznie przywitał nasz Ks. Proboszcz, Prał. Ireneusz Bradtke, który z większością z nich zna się bardzo dobrze.

Pod koniec Mszy św. do swoich kolegów z rocznicy święceń dołączył bp. Zbigniew Zieliński, który udzielił też wszystkim zebranym swego pasterskiego błogosławieństwa.

Poza już wymienionymi w uroczystości wzięli udział księża: Jacek Bramorski, Marek Brudzisz, Adam Czuj, Jarosław Dittmer, Andrzej Friedel, Kazimierz Głyżewski, Krzysztof Lis, Dariusz Ławik, Waldemar Naczk, Jacek Pokoński, Adam Zdrojewski oraz Dariusz Żyźniewski, którzy pracują w różnych funkcjach w wielu parafiach naszej archidiecezji. Z pozostałych czterech kapłanów z tego dnia i rocznika święceń trzech posługuje obecnie poza granicami naszego kraju a jeden pracuje w diecezji elbląskiej.

Po części modlitewnej był też czas na wspólne dzielenie jakże różnych i bogatych doświadczeń duszpasterskich przy braterskim stole naszej mariackiej plebanii.

Księża Jubilaci bardzo serdecznie dziękują ks. Proboszczowi oraz ks. Piotrowi, ks. Rafałowi, Paniom w zakrystii, Dzieciom komunijnym naszej parafii i Pani gospodyni za przygotowanie tak miłej dla nich uroczystości.