1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W liturgii kościoła:
  • we wtorek – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy
  • w środę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy jak zwykle w środę o 17:45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 2. Informujemy, że w Bazylice św. Brygidy jutro o godz. 18:30 będzie celebrowana Msza św. o uzdrowienie, którą odprawi i homilię wygłosi o. Teodor z zakonu św. Franciszka z Krakowa.
 3. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie na temat: „Dary Ducha Świętego w praktyce Kościoła”, w najbliższy poniedziałek po mszy św. wieczornej do sali parafialnej. Gościem prelegentem będzie ks. kanonik Rafał Hallmann.
 4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można je ofiarować zarówno na żywych i umarłych. Pięknym zwyczajem jest np. zamawianie Mszy św. jako podziękowanie z okazji kolejnej rocznicy ślubu. Korzystajmy z tej najpiękniejszej modlitwy Kościoła. Intencje można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki prowadzi akcję – Gwiazdy na sklepieniu Bazyliki wspierającą prowadzone remonty i prace konserwatorskie przeprowadzane w naszej świątyni. I ty możesz przyłączyć się do tej inicjatywy fundując złotą gwiazdę, która zostanie zawieszona na sklepieniu tego największego w świecie kościoła zbudowanego z cegły. Gwiazda ta jest szczególna bo na jej odwrocie wygrawerowane są intencje ofiarodawcy. Szczegóły tej akcji znajdują się na naszej stronie internetowej. Blisko 200 złotych gwiazdek zostało już zawieszonych na sklepieniu Bazyliki.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Szalas l. 86, zamieszkałej przy ul. Św. Ducha. Dobry Jezu…
 8. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.