ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 

  1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego nazywane jest też świętem Matki Bożej Gromnicznej dlatego na wszystkich Mszach św. dokonujemy poświecenia świec , które jako gromnice będąc zapalone towarzyszyć nam mają w czasie modlitwy gdy odczuwamy grożące niebezpieczeństwo a zwłaszcza w godzinie śmierci.
  2. Dzisiaj również przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Na Mszy św. o godz. 7.30 trzy osoby świeckie  złożyły śluby wieczyste w ramach Trzeciego Zakonu św. Franciszka. Jest to wielka radość dla całej naszej parafii.

  1. W liturgii kościoła:

w środę  – wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy

w czwartek  – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa które odprawione zostanie w połączeniu z wieczorną Mszą św.
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn
  4. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można je ofiarować zarówno na żywych i umarłych. Pięknym zwyczajem jest np. zamawianie Mszy św. z okazji rocznicy ślubu. Korzystajmy z tej najpiękniejszej modlitwy Kościoła. Intencje można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.
  5. Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki prowadzi akcję – Gwiazdy na sklepieniu Bazyliki wspierającą prowadzone remonty i prace konserwatorskie przeprowadzane w naszej świątyni . I ty możesz przyłączyć się do tej inicjatywy fundując złotą gwiazdę, która zostanie zawieszona na sklepieniu tego największego w świecie kościoła zbudowanego z cegły. Gwiazda ta jest szczególna bo na jej odwrocie wygrawerowane są intencje ofiarodawcy. Szczegóły tej akcji znajdują się na stronie internetowej Bazyliki.
  6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ