1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości (Laetare) i powinna mieć wymiar radosnego uwielbienia Boga za jego dobroć i nieustanne okazywane nam miłosierdzie.
 3. Dzisiaj o godz. 15.30 w kaplicy Adoracji wspólna modlitwa różańcowa a po niej spotkanie w sale obok Kaplicy królewskiej na którym nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00 do Bazyliki.
 5. Droga krzyżowa w Bazylice w każdy piątek o godz. 8.00 i 17.00.
 6. W liturgii Kościoła:

 w czwartek – wspomnienie św. Izydora biskupa i doktora Kościoła, pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne

w piątek – pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Jezusa.

w sobotę – czcimy Niepokalane Serce Maryi.

 1. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej dla dzieci w piątek od godz. 16.30. O godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa połączona z Komunią św.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej trzy dniowe rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach św. i Gorzkich Żalach oraz w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 18.00.  Okazja do spowiedzi św.  w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30. Rekolekcje poprowadzi je ks. Krzysztof Sagan.  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 7 kwietnia na godz. 15.00 do Sali przy Kaplicy królewskiej . Pokój i Dobro. 
 4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik Galilea oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Edwarda Pietraszko l. 92 z ul. Św. Ducha oraz śp. Mieczysława Nowickiego l. 93 z ul. Ogarnej.  Dobry Jezu ….
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.