1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości (Laetare) i powinna mieć wymiar radosnego uwielbienia Boga za jego dobroć i nieustanne okazywane nam miłosierdzie.
  2. W związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z epidemią Koronawirusa przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz przestrzeganiu procedur podawanych przez służby sanitarne. Zachęcamy wszystkich do pozostawania w domach.
  3. Prosimy o wzajemną pomoc sąsiedzką zwłaszcza dla osób starszych.
  4. Informujemy, że na mocy dyspensy udzielonej przez Metropolitę Gdańskiego nie ma obowiązku uczestniczenia w niedzielnych  Mszach  św. do końca marca. Przypominamy, że Komunię św. przyjmujemy na dłoń i samemu podajemy sobie do spożycia. Przypominamy również, że znak pokoju wystarczy sobie przekazać poprzez skinienie głowy.
  5. Informujemy, że w Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób.
  6. Nabożeństwo Gorzkich żali oraz Droga Krzyżowa oraz wszystkie spotkania grup formacyjnych zostają zawieszone do odwołania.
  7. Trwajmy na modlitwie w intencji zarażonych, niosących im pomoc a także o zahamowanie rozwoju epidemii w Polsce i na całym świecie.
  8. Połączmy się duchowo na wspólnej modlitwie różańcowej. My kapłani każdego dnia o godz. 20.30 przed Najświętszym Sakramentem w kościele a Wy drodzy bracia i siostry w swoich domach klękajmy do różańca prosząc Boga za przyczyną Maryi o zatrzymanie epidemii.
  9. Wszystkim życzymy dużo sił i wiary na ten trudny czas. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ