Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

IV Niedziela Wielkanocna (7.05.2017)

IV Niedziela Wielkanocna (7.05.2017)

IV Niedziela Wielkanocna

7 maja  2017 r.

 

 1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiejszą niedzielą nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

 1. W dniu dzisiejszym na wzgórzu św. Wojciecha w Gdańsku św. Wojciechu o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa z racji odpustu św. Wojciecha głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.
 2. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza członków i sympatyków na uroczyste nabożeństwo połączone z przyjęciem do postulatu, które odbędzie się dziś o godz. 16.00 w  Kaplicy Królewskiej.
 3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika  patrona Polski

w piątek – wspomnienie św. Pankracego męczennika

w sobotę – wspomnienie NMP z Fatimy. W tym dniu przeżywamy 100 rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie-  13 maja 1917 r.

 1. Z racji 100 rocznicy objawień fatimskich zapraszamy każdego 13 dnia miesiąca począwszy od 13 maja do 13 października na specjalne czuwanie W programie czuwania będzie wspólna modlitwa różańcowa, Msza św. oraz procesja z figurą Pani Fatimskiej . Początek czuwania o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. 19 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w komunii św. do swego serca.

Spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę o godz. 9.00 w Kaplicy Królewskiej. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

 1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 2. Przypominamy, że dzieci, które w minionym roku przystąpiły do pierwszej spowiedzi i komunii świętej będą świętować rocznicę tego wydarzenia 21 maja podczas Mszy św. o godz. 11:00 w kaplicy królewskiej.
 3. W czwartek 11 maja o godz. 11.00 w naszej Bazylice  Arcybiskup Metropolita Gdański odprawi uroczystą Mszę w intencji strażaków z okazji Jubileuszu 25 lecia Państwowej Straży Pożarnej. Straż zaprasza również w czwartek na Targ Węglowy gdzie do godz. 16.00 odbywać się będą pokazy sprzętu jak i różnych działań podejmowanych przez służby ratownicze.
 4. Polecam numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb:  śp. Jolanty Zielezińskiej, l. 89, z ul. Ogarnej, śp. Jadwiga Stasiak l. 83 z ul. Szerokiej. Dobry Jezu…

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD