1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiejszą niedzielą nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

  1. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty ingres Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy do naszej bazyliki, która jest Konkatedrą Archidiecezji Gdańskiej.

Ingres wiąże się z odpustem ku czci św. Wojciecha patrona naszej archidiecezji. Z powodu trwającej pandemii ten odpust nie może odbyć się na wzgórzu św. Wojciecha. W czasie Mszy św. ks. arcybiskup zawierzy archidiecezję szczególnej opiece naszego św.  Patrona.

Uroczystość będzie transmitowana na portalu www.gdansk.pl

  1. W liturgii Kościoła:

w środę wspomnienie św. Ludwika Marii Grgnion de Montfort

w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej doktora Kościoła

w sobotę pierwsza sobota miesiąca, wspomnienie św. Józefa robotnika

  1. Od soboty zapraszamy na nabożeństwo majowe. Codziennie przez cały miesiąc maj o 17.30  śpiewając litanię do Najświętszej Maryi Panny modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.
  2. Polecam numer Gościa Niedzielnego.
  3. W dniu dzisiejszym przed Bazyliką i na ulicach miasta prowadzona jest kwesta na rzecz Hospicjów – Pola nadziei . Wolontariusze hospicjów zbierają datki odwzajemniając się wręczaniem żonkili. Bóg zapłać za udzielane wsparcie.
  4. W związku z trwającą pandemią bardzo proszę o zachowywanie przepisów sanitarnych które obowiązują podczas nabożeństw: noszenie maseczki zakrywającej usta i nos, dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, trzymanie bezpiecznego dystansu (siadanie w wyznaczonych miejscach).
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb : śp. Elżbiety Kondratowskiej l. 81 z ul. Św. Ducha oraz śp. Jerzego Zenowicza l. 93 –powstańca Warszawskiego, żołnierza AK. Dobry Jezu …

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ