1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiejszą niedzielą nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

  1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii św.

Na Mszy św. o godz. 12.00 – 3 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w komunii św. do swego serca. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi i wszystkim którzy brali czynny udział w przygotowaniu dzieci do tego ważnego wydarzenia. Składam staropolskie Bóg zapłać za przystrojenie Bazyliki i organizacje uroczystości.

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 w Bazylice nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Od poniedziałku dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyć w Białym Tygodniu modląc się podczas nabożeństwa majowego i Mszy św. o godz. 18.00 za rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwo, babcie i dziadków, nauczycieli i wychowawców oraz za chorych i cierpiących.

Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

  1. Członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy dzisiaj na spotkanie do sali obok Kaplicy Królewskiej na godz. 16.00.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie NMP Fatimskiej

we wtorek – święto św. Macieja Apostoła

w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski

  1. Od poniedziałku rozpoczynamy w Bazylice czuwania fatimskie. Od maja do października każdego trzynastego dnia miesiąca spotykać się będziemy o godz. 17.30 aby poprzez wspólną modlitwę różańcową , Mszę św. i procesję z figurą Pani Fatimskiej prosić Boga o potrzebne łaski i miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
  2. W sobotę 18 maja w Archikatedrze Oliwskiej Metropolita Gdański ks. Abp Sławoj Leszek Głódź udzieli świecenia kapłańskie 8 diakonom. Otoczmy modlitwą tegorocznych neoprezbiterów.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie na godz. 17.30.
  4. Polecam numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea  oraz nasz parafialny Biuletyn.
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.