1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentu. Wykorzystajmy te ostatnie chwile adwentu aby dobrze przygotować się na święta.
 2. W liturgii kościoła

w poniedziałek – wigilia Bożego Narodzenia

we wtorek – uroczystość Narodzenia Pańskiego

w środę – święto św. Szczepana

w czwartek – święto św. Jana Apostoła

w piątek – święto świętych Młodzianków męczenników

 1. W wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu, mimo że takowy nie obowiązuje. Pielęgnowanie Tradycji Ojców jest bardzo pomocne w pielęgnowaniu wiary. Najważniejszym momentem naszej wieczornej wieczerzy Wigilijnej niech będzie przekazanie sobie nawzajem znaku przebaczenia i pojednania w geście łamania się opłatkiem.

Opłatki na wigilijny stół znajdują się w zakrystii.

 1. W wigilię poranne Msze św. odprawione będą o godz. 7.00 i 7.30 w Kaplicy Królewskiej. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy Mszą św. pasterską o godz. 24.00. Przewodniczyć pasterce będzie ks. biskup Zbigniew Zieliński

W pierwszy dzień świąt Msze  św. o godz. 9.00, 10.00, 12.00, 18.00.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.

 1. Przypominamy, że z racji zamknięcia kościoła św. Mikołaja Msze św. w Kaplicy Królewskiej odprawiają ojcowie dominikanie według swojego porządku.
 2. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że wizytę duszpasterską tzw. Kolędę rozpoczniemy od środy 27 grudnia.   W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie  o godz. 16.00 w soboty i niedziele o godz. 14.00. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na stronie internetowej bazyliki oraz w Biuletynie parafialnym.
 3. Bardzo dziękuję ks. Rafałowi i Piotrowi za piękne poprowadzenie rorat. Wszystkim którzy brali w nich udział z serca gratuluję.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
 5. W miniona niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na ratowanie kościoła św. Mikołaja. Zebraliśmy 1800 zł. Bóg zapłać.
 6. Polecamy nowy numer Gościa  Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea  oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 7. Wszystkim życzymy owocnych świąt. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ