1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentu. Wykorzystajmy te ostatnie chwile adwentu aby dobrze przygotować się na święta.
  2. W liturgii kościoła

we wtorek – wigilia Bożego Narodzenia – jest to dzień imienin ks. Adama, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.  

w środę – uroczystość Narodzenia Pańskiego

w czwartek – święto św. Szczepana

w piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

w sobotę  – święto świętych Młodzianków męczenników

  1. W wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu, mimo że takowy nie obowiązuje. Pielęgnowanie Tradycji Ojców jest bardzo pomocne w pielęgnowaniu wiary. Najważniejszym momentem naszej wieczornej wieczerzy Wigilijnej niech będzie przekazanie sobie nawzajem znaku przebaczenia i pojednania w geście łamania się opłatkiem.

Opłatki na wigilijny stół znajdują się w zakrystii.

  1. W wigilię poranne Msze św. odprawione będą o godz. 6.30 i 7.30 w Kaplicy Królewskiej. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy Mszą św. pasterską o godz. 24.00. Przewodniczyć pasterce będzie ks. biskup Zbigniew Zieliński

W pierwszy dzień świąt Msze  św. o godz. 9.00, 10.00, 12.00, 18.00.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.

  1. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że wizytę duszpasterską tzw. kolędę rozpoczniemy od piątku     W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie  o godz. 16.00 w soboty i niedziele o godz. 14.00. Szczegółowy plan kolędy znajduje się na stronie internetowej bazyliki oraz w Biuletynie parafialnym.
  2. Bardzo dziękuję ks. Rafałowi i Adamowi za piękne poprowadzenie rorat. Wszystkim którzy brali w nich udział z serca gratuluję.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  4. Polecamy nowy numer Gościa  Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea  oraz nasz Parafialny Biuletyn.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby : śp. Zofii Poterała l.87 z ul. Ogarnej oraz śp. Marii Gronickiej-Frejtag l. 87 z Ogarnej. Dobry Jezu …
  6. Wszystkim życzymy owocnych świąt. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ