1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentu. Wykorzystajmy te ostatnie chwile adwentu aby dobrze przygotować się na święta.
  2. W liturgii kościoła

w czwartek – wigilia Bożego Narodzenia – jest to dzień imienin ks. Adama, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe.  

w piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego

w sobotę  – święto św. Szczepana

w przyszłą niedzielę – święto św. Rodziny z Nazaretu

  1. W wigilię Bożego Narodzenia zgodnie z polską tradycją zachęcamy do zachowania postu, mimo że takowy nie obowiązuje. Pielęgnowanie Tradycji Ojców jest bardzo pomocne w pielęgnowaniu wiary. Najważniejszym momentem naszej wieczornej wieczerzy Wigilijnej niech będzie przekazanie sobie nawzajem znaku przebaczenia i pojednania w geście łamania się opłatkiem. Opłatki na wigilijny stół znajdują się w zakrystii. W wigilię poranne Msze św. odprawione będą o godz. 6.30 i 7.30. W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy Mszą św. pasterską o godz. 24.00. Przewodniczyć pasterce będzie ks. biskup Zbigniew Zieliński

W pierwszy dzień świąt Msze  św. o godz. 9.00, 10.00, 12.00, 18.00.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.

  1. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że z powodu pandemii koronawirusa ks. biskup Jacek Jezierski odwołał tegoroczną wizytę duszpasterską tzw. kolędę w całej archidiecezji.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcą wspierającym naszą parafię. W tych dniach zawiesiliśmy kolejne 21 złotych gwiazd zdobiących sklepienia bazyliki. Gwiazdy te są specjalnymi cegiełkami potwierdzającymi darowiznę na rzecz remontu Bazyliki Mariackiej, wygrawerowane są na nich intencje i nazwiska ofiarodawców.
  3. Bardzo dziękuję sponsorom, dzięki którym udało się przygotować i przekazać blisko 200 obfitych paczek żywnościowych dla osób w trudnej sytuacji materialnej.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  5. Polecamy nowy numer Gościa 
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby : śp. Leona Borkowskiego l.66 z ul. Długiej oraz śp. Janiny Elmanowskiej l. 85 z ul. Szerokiej. Dobry Jezu …
  7. Wszystkim życzymy zdrowych i duchowo owocnych świąt. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ