1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana jest niedzielą radości (GAUDENTE)  gdyż Pan jest blisko. Pamiętajmy o tym, aby dobrze przygotować się na święta. Pamiętajmy o przygotowaniu naszego życia duchowego i rodzinnego. Pojednajmy się z ludźmi i Bogiem. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, który w naszej Bazylice jest sprawowany codziennie podczas Rorat oraz 15 minut przed każdą Mszą św. i podczas wszystkich  Mszy św. w niedzielę.

  1. W dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji gdańskiej prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz ratowania Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku. Za wszelkie ofiary składane na pomoc ojcom dominikanom składamy staropolskie Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zostaną rozdane certyfikatu osobą który przyłączyły się do akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki i ufundowali złotą Gwiazdkę – Cegiełkę. Kolejne dwadzieścia złotych gwiazdek zostało zawieszonych na sklepieniu Bazyliki. Wszystkim dobrodziejom wspierającym remont Bazyliki składamy serdeczne podziękowania.
  3. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę datki na pomoc kościołowi na wschodzie. Akcja Katolicka zebrała 2100 zł. Bóg zapłać.
  4. Zapraszamy na roraty na godz. 6.30 do kaplicy królewskiej. W sobotę zakończenie rorat.

W zakrystii i przy wejściu na wieżę można nabyć świece Caritas rozprowadzane  w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech ta świeca zapłonie przy pustym miejscu,  jakie każdy pozostawia przy wigilijnym stole.

  1. Już dziś informujemy, że tegorocznej pasterce przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi w naszej Bazylice biskup Zbigniew Zieliński.
  2. W Biuletynie oraz na stronie internetowej Bazyliki zamieszczony jest plan wizyty duszpasterskiej. tzw. kolędy. Bardzo proszę o zapoznanie się z nim i powiadomienie sąsiadów zwłaszcza tych którzy ze względu na wiek czy niepełnosprawność nie wychodzą ze swoich domów.

Przypominamy, że ministranci nie będą zapowiadać kolędy.

  1. Trwa akcja prowadzona prze Akcję Katolicką – środki czystości dla bezdomnych. Przy figurze św. Antoniego stoi specjalny kosz do którego można je składać.
  2. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Galileę oraz Biuletyn Parafialny.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Moniki Barys 94  z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …
  4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.