1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejszą niedzielą – Mszą Posłania kończą XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Własnymi modlitwami wesprzyjmy papieża Franciszka prosząc Boga o potrzebne łaski dla młodych z całego świata.
 3. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. 
 4. Wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z wymianą tajemnic dziś (niedziela) na godz. 16:00 do Kaplicy Adoracji w Bazylice.
 5. Dzisiaj o godz. 19:00 w Bazylice odbędzie się specjalny koncert Pamięci zamordowanego Prezydenta Pawła Adamowicza. W trakcie koncertu wystąpią Maciej Sikała – saksofon, Bogusław Grabowski – organy oraz chór kameralny 441 Hz.  Serdecznie zapraszamy.
 6. W liturgii kościoła:
 • w poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu doktora Kościoła
 • w czwartek wspomnienie św. Jana Bosko
 • w piątek pierwszy piątek miesiąca – spowiedź w Kaplicy Królewskiej od 16:30. O godz. 17:00 Nabożeństwo do Serca Jezusowego dla dzieci
 • w sobotę święto ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 1. 2 lutego – w Święto Ofiarowania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, którą rozpoczniemy błogosławieństwem przyniesionych gromnic i procesją ze świecami po Bazylice. Tego dnia jest w Kościele obchodzony Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą i składanymi tego dnia ofiarami wspieramy klasztory klauzurowe.
 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17:45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn 
 4. Życzymy wszystkim Bożego tygodnia. Szczęść Boże.