1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dzisiejszą niedzielę po raz 20 obchodzimy w Kościele katolickim dzień Islamu. Hasłem tego dnia są słowa: „Katolicy i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa”.
  3. W dniu dzisiejszym obchodzimy również Światowy Dzień Trędowatych.
  4. Wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z wymianą tajemnic dziś (niedziela) na godz. 16:00 do sali obok Kaplicy Królewskiej.
  5. W liturgii kościoła:

we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu doktora Kościoła

w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko

w sobotę – (pierwsza sobota miesiąca) czcimy Niepokalane Serce Maryi

w przyszłą niedzielę –  święto ofiarowania Pańskiego nazywane świętem MB Gromnicznej.

  1. W przyszłą niedzielę 2 lutego w święto ofiarowania Pańskiego na wszystkich Mszach św. dokonamy poświecenia świec , które jako gromnice będąc zapalone towarzyszyć nam mają w czasie modlitwy gdy odczuwamy grożące niebezpieczeństwo a zwłaszcza w godzinie śmierci. Jest taki piękny zwyczaj aby gromnicami stawały się świece naszego chrztu. Proszę je odszukać i przynieść w celu poświecenia.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Zenona Nowakowskiego l. 70 z ul. Ogarnej i śp. Teresy Leszek l. 81 z ul. Ogarnej . Dobry Jezu …
  5. Życzymy wszystkim Bożego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ