1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako niedziela Biblijna, której celem jest obudzenie w nas pragnienia częstszego czytania Pisma Świętego .
  3. W liturgii Kościoła:

w środę wspomnienie św. Anzelma biskupa i doktora Kościoła

w piątek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. W tym roku przypada 1024 rocznica pobytu św. Wojciecha w Gdańsku. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

w sobotę wspomnienie św. Jerzego męczennika

  1. W przyszłą niedzielę przypada archidiecezjalny odpust ku czci św. Wojciecha.

Z powodu trwającej pandemii w tym roku nie na wzgórzu św. Wojciecha w Gdańsku ale w Bazylice Mariackiej w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego ks. Abp Tadeusza Wojdy odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha patrona naszej archidiecezji.

Będzie to tym samym pierwsza Msza św. nowego Metropolity w Konkatedrze Archidiecezji Gdańskiej.

Zgodnie ze wskazaniami sanitarnymi  ilość osób bezpośrednio uczestniczących w bazylice jest ograniczona do 210  dlatego też całość liturgii będzie transmitowana na portalu www.gdansk.pl . Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi jest codziennie na porannych mszach św. i wieczorem kwadrans przed wieczorną Mszą św.
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Ryszarda Grzesik l. 62 z ul. Szerokiej Dobry Jezu …
  4. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ