Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako niedziela Biblijna, której celem jest obudzenie w nas pragnienia częstszego czytania Pisma Świętego .
  2. W dniu dzisiejszym gościmy naszej parafii kleryka drugiego roku Gdańskiego Seminarium Duchownego z Oliwy, który w ramach akcji powołaniowej na wszystkich Mszach św. daje świadectwo o swoim powołaniu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej ważnej intencji jaką są nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.
  3. Zapraszamy członków i sympatyków Świeckiego Zakony Św. Franciszka na spotkanie  z o. Zdzisławem Dumą dziś (w niedzielę) o godz. 16:00 do Kaplicy Królewskiej
  4. We wtorek przypada 10 rocznica nominacji Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia na Metropolitę Gdańskiego. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 13.00 w Katedrze w Oliwie w czasie uroczystej Mszy św. cała diecezja dziękować będzie Panu Bogu za posługę naszego Księdza Arcybiskupa. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.  
  5. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. Okazja do spowiedzi jest codziennie od godz. 7.00-7.30 i wieczorem kwadrans przed wieczorną Mszą św.
  6. Pragniemy poinformować, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się 13 mają podczas Mszy św. o godz. 12.00, a Rocznica Komunii Św. odbędzie się podczas Uroczystości Fatimskich 13 mają o godz. 17:30.

Rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 18.30 do sali w plebanii. 

  1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny biuletyn.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Gertrudy Selke l. 79 z ul. Mariackiej. Dobry Jezu …
  3. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.