1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiejsza niedziela w liturgii nazywana jest niedzielą radości (GAUDENTE)  gdyż Pan jest blisko. Pamiętajmy o tym, aby dobrze przygotować się na święta. Pamiętajmy o przygotowaniu naszego życia duchowego i rodzinnego. Pojednajmy się z ludźmi i Bogiem. Skorzystajmy z sakramentu pokuty, który w naszej Bazylice jest sprawowany codziennie podczas Rorat oraz 15 minut przed każdą Mszą św. i podczas wszystkich  Mszy św. w niedzielę.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zostaną rozdane certyfikatu osobą który przyłączyły się do akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki i ufundowali złotą Gwiazdkę – Cegiełkę. Kolejne piętnaście złotych gwiazdek zostało zawieszonych na sklepieniu Bazyliki. Wszystkim dobrodziejom wspierającym remont Bazyliki składamy serdeczne podziękowania. 
  2. Dziękujemy za złożone w minioną niedzielę datki na pomoc kościołowi na wschodzie. Akcja Katolicka zebrała blisko 1500 zł. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy na roraty na godz. 6.30 do kaplicy królewskiej.
  4. W zakrystii i przy wejściu na wieżę można nabyć świece Caritas rozprowadzane w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niech ta świeca zapłonie przy pustym miejscu,  jakie każdy pozostawia przy wigilijnym stole.
  5. Już dziś informujemy, że tegorocznej pasterce przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi w naszej Bazylice biskup Zbigniew Zieliński.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb : śp. Anny Rybczyńskiej l. 87 z ul. Św. Ducha i śp. Czesława Damrat l. 90 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu …
  7. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ