1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Trwamy w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan, który przeżywamy pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości”. Codziennie w kościołach różnych wyznań odbywają się wspólne nabożeństwa. Na stronie internetowej Bazyliki znajduje się szczegółowy plan tych nabożeństw. Zachęcamy do udziału i modlitwy o jedność chrześcijan.
 3. Od czwartku trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. Młodzież do dziś spotykała się w panamskich diecezjach, aby potem przeżyć spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Za tydzień będą uczestniczyć we mszy św. posłania. Towarzyszymy tym młodym osobom swoją modlitwą, aby powrócili do swoich domów pełni entuzjazmu i zapału do realizowania woli Bożej w swoim życiu.
 4. Przypominamy, że jutro przypada dzień babci, a po nim dzień dziadka.
 5. W liturgii Kościoła:
               – w poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy
               – w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła
               – w piątek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
               – w sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
 6. Wspólny różaniec i spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca z wymianą tajemnic w następną niedzielę w Kaplicy Adoracji NS o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przypominamy, że nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17:45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 8. W zakrystii po mszy św. lub w biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne jednorazowe i gregoriańskie.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
 10. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dziękuję wszystkim parafianom i naszym gościom za codzienne czuwanie przed pogrzebem oraz udział w pogrzebie i pomoc w jego organizacji. Prezydent spoczął w urnie w naszej Bazylice w kaplicy św. Marcina u wejścia do historycznej Izby Rajów Gdańskich. W ten sposób dołączył do burmistrzów i Radnych Gdańska pochowanych w naszej Bazylice rozpoczynając od 1411 r. Polecamy modlitwom wiernych śp. Prezydenta. Dobry Jezu…
 11. Życzymy wszystkim parafianom i gościmy Bożego tygodnia. Szczęść Boże.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ