Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

II Niedziela Zwykła 14.01.2018

II Niedziela Zwykła 14.01.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Zwykła 14 stycznia 2018

 

 

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego,  jak ważny to i trudny problem dotykający niemalże bezpośrednio nas wszystkich. Wesprzyjmy naszą modlitwą wszystkich odpowiedzialnych za zorganizowanie pomocy tysiącom ludzi przybyłym do Europy z nadzieją znalezienia schronienia Pomóżmy również organizacjom takim  jak Caritas które pomagają migrantom i uchodźcom,  poprzez przekazanie materialnego wsparcia. Parafia nasza przez 6 miesięcy miała pod opieką trzy rodziny z syryjskiego Aleppo. Dzisiaj przy wyjściu z Bazyliki można złożyć do puszki swój dar serca, abyśmy mogli objąć kolejne rodziny z Aleppo opieką w ramach akcji Rodzina Rodzinie prowadzonej przez Caritas.

  1. Od czwartku rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w naszej archidiecezji, codziennie w kościołach innych wyznań odbywać  się będą spotkania modlitewne. Szczegółowy plan tych spotkań znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.  Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych własnych modlitwach.
  2. W liturgii kościoła:

w środę – wspomnienie św. Antoniego opata

w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa

w sobotę – wspomnienie św. Fabiana papieża

w przyszłą niedzielę  – wspomnienie św.  Agnieszki , dzień babci

  1. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda . Szczegółowy plan znajduje się w biuletynie parafialnym oraz na stronie internetowej Bazyliki. Bardzo dziękujemy za miłe, pełne wiary spotkania. Gdyby ktoś chciał jeszcze zaprosić księdza na kolędę, gdyż był nieobecny w wyznaczony terminie prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  3. Przypominamy, że w dni powszednie poranne Msze św. odprawiane są w Kaplicy Królewskiej. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św.
  4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Biuletyn Parafialny.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jerzego Żołnierkiewicz l. 93 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu ….
  6. Życzymy wszystkim Bożego tygodnia. Szczęść Boże.

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD