1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian a także gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes – to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami głoszącymi ewangelię w różnych zakątkach świata. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają ofiary na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać.
 3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek wspomnienie w. Franciszki Rzymianki

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj w Bazylice o godz. 17.00.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. W piątek Droga Krzyżowa w bazylice o godz. 8.00 i 17.00. Zapraszamy.
 4. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się w terminie 22 – 25 marca. Przewodniczyć im będzie ks. dr Adam Jeszka.
 5. W związku ze zbliżającą się beatyfikacją kardynała Stefana  Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce 7 czerwca 2020 r. w Warszawie, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej Bazyliki Mariackiej, zwraca się do parafian z prośbą o podzielenie się wspomnieniami na temat kardynała Wyszyńskiego(np. z wizyty kardynała w Bazylice Mariackiej lub innych spotkań z kardynałem) oraz udostępnienie /wypożyczenie zdjęć, które publikowane byłyby w parafialnym biuletynie w okresie poprzedzającym beatyfikację.  Przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej czekać będą na osoby pragnące podzielić się swoimi wspomnieniami / zdjęciami w niedzielę 15 marca 2020 r. po każdej mszy św. przy wejściu do zakrystii. Zapraszamy.
 6. Parafia nasza organizuje wyjazd wakacyjny dla dzieci w Karkonoszach, w terminie 11 – 21 lipca 2020 roku. Całkowity koszt kolonii 1500 zł. Informacje i zapisy u ks. Adama.
 7. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn. Polecamy również dwumiesięcznik biblijny Galilea.
 8. Wszystkim paniom z racji dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia.
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. ks. Stanisława Żiółkowskiego l. 58 pochodzącego z naszej parafii , śp. Ryszard Górecki l. 66 ul. Za murami i śp. Stanisław Wasilewski l. 68 ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ