1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Papież św. Jan Paweł II wypełnił prośbę jaką skierował Pan Jezus za pośrednictwem św. siostry Faustyny i ustanowił to święto dla całego Kościoła w 2000 roku.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00  w Godzinie Miłosierdzia do Bazyliki na  specjalne nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego.

  1. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z bazyliki prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc potrzebującym którymi opiekuje się Caritas. Bóg zapłać.
  2. W liturgii kościoła

– we wtorek wspomnienie św. Marcina I papieża i męczennika – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.  

– w środę Święto Chrztu Polski.

  1. Pragnę poinformować, że w ramach jałmużny wielkopostnej zebraliśmy 3750 zł. Środki te trafią na pomoc rodzinom udręczonym wojną w Syrii. Bóg zapłać.
  2. W związku z nasilającą się pandemią wszyscy powinniśmy stosować się do wskazań kierowanych do nas przez służby sanitarne. Powinniśmy unikać niepotrzebnych kontaktów, nosić maseczki, dezynfekować dłonie oraz utrzymywać dystans społeczny. Wydane obostrzenia dotyczą również organizacji nabożeństw w kościołach. Osoba przebywająca w naszej bazylice powinna mieć : założoną maseczkę , która zasłania usta i nos, stać lub siedzieć w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od innych osób oraz przystępując do komunii św. pamiętać o zachowaniu odległości.

Przypominamy o udzielonej z racji trwającej epidemii dyspensie od uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach św.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Spirydowicza l. 67 z ul. Tkackiej . Dobry Jezu …
  3. Wszystkim parafianom i gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ