1. Witamy wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w Bazylice jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach  będziemy święcić kredę, którą  można zabrać i oznaczyć drzwi swojego domu.

Tradycyjna forma oznaczenia drzwi to:  K + M + B 2020  pochodzi od inicjałów Mędrców lub formuła coraz bardziej popularna C + M + B  2020 nawiązująca do Christus Mansionem Benedicat – Chrystus błogosławi mieszkanie. Użyte znaki „+” nie są znakami dodawania, tylko symbolami Chrystusa, który jednoczy i błogosławi.

  1. W poniedziałek o godz. 12.00 sprzed Bazyliki Mariackiej rozpocznie się X Gdański Orszak Trzech Króli – do udziału w barwnym przemarszu serdecznie wszystkich zachęcamy.
  2. 6 stycznia kiedy katolicy świętują Uroczystość Trzech Króli kościoły prawosławne obchodzą wigilię Bożego Narodzenia. To z powodu obowiązującego u nich kalendarza juliańskiego, który jest opóźniony według gregoriańskiego o 13 dni. Kościół prawosławny nie przyjął reformy kalendarza wprowadzonej przez papieża Grzegorza XIII w 1582 roku.

Naszym braciom i siostrom  składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Błogosławionych Świąt.

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 w Sali obok Kaplicy Królewskiej spotkanie opłatkowe dla Trzeciego Zakonu św. Franciszka, Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.
  2. Trwa wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Szczegółowy plan Kolędy znajduje się w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej Bazyliki . W dni powszednie kolęda rozpoczynać się będzie  o godz. 16.00 w soboty i niedziele oraz uroczystość Trzech Króli o godz. 14.00.
  3. Są wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Można to uczynić w zakrystii oraz w biurze parafialnym. Przyjmujemy również msze gregoriańskie za zmarłych. 
  4. Już dziś informujemy, że Msza św. za śp. Prezydenta Pawła Adamowicza w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci zostanie odprawiona w Bazylice Mariackiej 14 stycznia o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o spokój Jego duszy.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb : śp. Cecylii Bergańskiej l. 88 z ul. Mariackiej . Dobry Jezu …
  6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.