OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.02.18.

I Niedziela Wielkiego Postu    

 

    

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To okres w którym w sposób szczególny Kościół zachęca nas do pełnienia uczynków pokutnych. Są trzy uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pragnę wszystkich zaprosić do tego aby tegoroczna jałmużna przeznaczona była na pomoc dla konkretnej syryjskiej rodziny z Aleppo. Parafia nasza poprzez Caritas Polska w ramach programu Rodzina Rodzinie zadeklarowała już półroczną opiekę nad jedną rodziną. Przyłączmy się do tej pomocy. Datki na ten cel można składać do skarbony z napisem Jałmużna a także do skarbonek które są rozdawane przy wyjściu z Bazyliki. Te skarbonki proszę przynieść w Wielka Sobotę.
 3. Zapraszam w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00 do Bazyliki.
 4. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 8.00, o godz. 17.00w Kaplicy królewskiej. 5
 5. Już dziś informujemy, rekolekcje wielkopostne odbywać się będą w naszej parafii od przyszłej niedzieli tj. od 25 lutego. Naszym ćwiczeniom duchowym przewodniczyć będzie o. Zdzisław Duma z zakonu braci mniejszych kapucynów a tematem przewodnim ma być życie i duchowość bł. Doroty. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 6. W liturgii Kościoła

 w czwartek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła

 w piątek – wspomnienie św. Polikarpa. W piątek przypada również 27 rocznica świeceń biskupich Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia   Metropolity Gdańskiego – wesprzyjmy naszego pasterza swoja modlitwą.

 1. Przypominamy, że podczas prowadzenie prac konserwatorskich Bazylika w dni powszednie otwarta będzie dla odwiedzających od godz. 8.00 do 00. Równocześnie w tych godzinach trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Przypominamy, że w ramach adoracji o godz. 15.00 codziennie odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do poświęcenia kilku chwil na modlitwę w czasie adoracji.
 2. Msze św. w Bazylice odprawiane będą tylko w niedziele i soboty wieczorem. W pozostałe dni tygodnia wszystkie Msze św. i nabożeństwa odbywać się będą w Kaplicy Królewskiej.
 3. W naszej parafii jest organizowana na wrzesień pielgrzymka samolotowa do Fatimy za Jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej. Chętnych zapraszamy do kontaktu z ks. Piotrem.
 4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, kolejny numer kwartalnika Galilea oraz nasz Parafialny Biuletyn
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Krzysztof Jaśkiewicz, l. 62, z ul. Piwnej i śp.  Irena Gorlikowska, l. 84, z ul. Św. Ducha.  Dobry Jezu…