1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Środą popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. To okres w którym w sposób szczególny Kościół zachęca nas do pełnienia uczynków pokutnych. Są trzy uczynki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Pragnę wszystkich zaprosić do tego aby tegoroczna jałmużna przeznaczona była na pomoc tak jak w ubiegłym roku dla konkretnej syryjskiej rodziny z Aleppo. Parafia nasza poprzez Caritas Polska w ramach programu Rodzina Rodzinie pomaga tym rodzinom. Przyłączmy się do tej pomocy. Datki na ten cel można składać do skarbony z napisem Jałmużna.
  3. Zapraszam w każdą niedzielę Wielkiego Postu na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00 do Bazyliki.
  4. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 8.00, o godz. 17.00 w Bazylice.
  5. W liturgii Kościoła:

w środę – święto św. Kazimierza Królewicza

w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca modlimy czcimy Jezusa Najwyższego Kapłana

w piątek – pierwszy piątek miesiąca czcimy Najświętsze Serce Jezusa

w sobotę – wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty; pierwsza sobota miesiąca czcimy Niepokalane Serce Maryi.

  1. Z wielką radością pragnę poinformować, że XV wieczny gotycki ołtarz Tron Łaski po 75 latach wraca do naszej Bazyliki. Dzisiaj w Berlinie w kościele św. Jana odbywa się liturgia po której ołtarz rozpocznie podróż do Gdańska. W liturgii tej uczestniczy proboszcz Bazyliki ks. Prałat Ireneusz Bradtke.  Natomiast uroczyste powitanie ołtarza i wspólna ekumeniczna liturgia w Gdańsku zaplanowane są na sobotę 4 kwietnia na godz. 12.00.
  2. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, kolejny numer kwartalnika Galilea oraz nasz Parafialny Biuletyn
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Anny Czeszumskiej l. 90 z ul. Ogarnej, śp. Otyli Olejniczak l.  z ul Ogarnej oraz śp. Zofii Małasa l.84  z ul. Ogarnej.  Dobry Jezu ….
  1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ  BAZYLIKI  MARIACKIEJ