Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

I Niedziela Adwentu 3.12.2017

I Niedziela Adwentu 3.12.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017 r.

 

 

 1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent – jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
 3. W adwencie zapraszamy na roraty, które odprawiane będą w Kaplicy Królewskiej o godz. 6.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.

W czasie adwentu poranne Msze św. w dni powszednie będą celebrowane w Kaplicy Królewskiej, wieczorne w Bazylice.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki te dostępne będą w zakrystii i kiosku parafialnym.
 2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek  wspomnienie św. Barbary

w środę  wspomnienie św. Mikołaja

w czwartek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła

w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. W poniedziałek w ramach wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, która codziennie odbywa się w innej parafii naszej archidiecezji, przypada kolej na naszą wspólnotę. W tym dniu zapraszam na chwilę modlitwy w intencjach naszej archidiecezji. W dniu adoracji odmówimy wspólnie cztery tajemnice różańca: o godz. 8.00 tajemnice radosne, o godz. 10.00 tajemnice światła, o godz. 12.00 tajemnice bolesne i o godz. 17.00 tajemnice chwalebne. O godz. 15.00 odprawiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 2. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w piątek zapraszamy na godz. 12.00 na wspólną modlitwę do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie „Godziny łaski”. Co to jest „Godzina Łaski”?

Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem , aby ta Godzina była rozpowszechniona”. Serdecznie zapraszam.

 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
 2. Drodzy Parafianie. Nasz Biuletyn ma już rok. Bardzo serdecznie dziękuję  wszystkim, którzy wraz z ks. Piotrem tworzą redakcję   Dzięki nim, w bardzo przyjazny sposób co tydzień otrzymujemy dobrą garść informacji o liturgii, Kościele i naszej parafialnej codzienności. Bóg zapłać.   
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 4. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i owocnego przeżywania adwentu. Szczęść Boże.

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD