Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Bierzmowanie

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Przystępują do niego uczniowie klas trzecich gimnazjalnych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, niezależnie do jakiego gimnazjum uczęszczają. Dorośli, którzy sakramentu bierzmowania nie przyjęli wcześniej, mogą również do niego przystąpić.

Kandydaci zgłaszają się na początku klasy trzeciej gimnazjum, w miesiącu wrześniu. Otrzymują katechizm bierzmowanego z indeksem, który pomoże przygotować się do egzaminu ustnego w terminie wyznaczonym przez prowadzącego księdza.

Kandydaci, powinni jak najszybciej od momentu rozpoczęcia przygotowania potwierdzić dokumentem fakt przyjęcia sakramentu chrztu. Świadectwa chrztu winny być dostarczone w terminie 30 dni od czasu pierwszego spotkania w ramach przygotowań.

Kandydat do bierzmowania przygotowuje się przez:

 • Systematyczne uczestniczenie w niedzielnej Mszy św. (godz. 11:00 Kaplica Królewska),
 • Korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania:  raz w miesiącu np: pierwszy piątek miesiąca
 • Branie czynnego udziału w spotkaniu grupy do bierzmowania
 • Uczestniczenie w Nabożeństwie Różańcowym – październik, Roratach, Drodze Krzyżowej.

Świadkami bierzmowania powinni być rodzice chrzestni kandydata,
a gdy jest to niemożliwe, wówczas inni wierzący (praktykujący) i bierzmowani katolicy.

Katechezy sakramentalne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbywają się w
poniedziałki o godz. 16:30 w Salce Katechetycznej.

 

Ogłoszenia:

 • z 4 maja 2017: Można odebrać zdjęcia z bierzmowania. Proszę przynieść swój dysk pendrive.
 • z 31.03.2017: Bierzmowanie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Próby przed bierzmowaniem odbędą się 24, 25, 26, 27 (próba generalna) kwietnia w Bazylice św. Brygidy w łączności z Nowenną do Ducha Świętego. W naszej Bazylice będziemy modlić się z Bierzmowanych odmawiając Nowennę do Ducha Św. od 19 kwietnia w łączności z mszą św. o godz. 18:00. W dni w których nie mam próby kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Nowennie w naszej parafii w pozostałe dni w Bazylice św. Brygidy. Na nowennę zapraszamy świadków,  rodziców i rodziców chrzestnych,babie, dziadków, rodzeństwo oraz wszystkich, którzy chcą się modlić za młodzież z naszej parafii.
 • z 19.02.2017: Zapraszamy na spotkanie rodziców Kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 20.02.2017 na godz. 16:30 do salki parafialnej. (wejście od ul. Plebania)
 • z 11.02.2017: Informujemy, że bierzmowanie w młodzieży z naszej parafii odbędzie się  28.04.2017 r. (piątek ) o godz. 18:00  w parafii św. Brygidy w Gdańsku. Szafarzem bierzmowania będzie bp. Wisław Szlachetka.
 • z 22.12.2016: Katecheza sakramentalna dla młodzieży po przerwie świątecznej i feriach odbędzie się w poniedziałek 3o stycznia 2017 o godz.16:30 w salce katechetycznej.
 • z 28.11.2016: Proszę na 5 grudnia przygotować na piśmie informacje o swoim chrzcielnym patronie w następujący sposób: a. Data imienin, b. Co zrobił dla Kościoła/świata?, c. Jak mogę go naśladować we współczesnym świecie? Pracę  należy zaprezentować na spotkaniu.
 • z 30.10.2016: Ze względu na 31 października, który  jest dniem wolnym od zajęć szkolnych katecheza poniedziałkowa dla młodzieży jest odwołana. Zapraszam w następnym tygodniu, czyli 7 listopada na godz.16:30.

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

40 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Krzysio_ Twitter Pic eRPe1975 Twitter Pic SanktFat Twitter Pic Ziarno_S Twitter Pic RafaBabi Twitter Pic cool2008 Twitter Pic Annamar7 Twitter Pic Bystry14
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: