Międzynarodowy Festiwal Organowy

44. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej,
Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2
021

 

Tego lata odbędzie się 44. edycja festiwalu, który od wielu lat wpisany jest na mapę kulturalną Gdańska. Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 2 lipca i trwać będzie do 27 sierpnia 2021.

Tradycyjnie koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Podczas festiwalu melomani będą mogli usłyszeć przede wszystkim zabytkowe organy, ale nie zabraknie również brzmienia trąbek naturalnych czy też nastrojowych dźwięków saksofonu. Oprócz szerokiego grona instrumentalistów w programie festiwalu znajdą się dwa znakomite zespoły wokalne: Chór 441 Hz oraz Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej jak co roku będzie miał wspaniałą oprawę akustyczną. Wyjątkowe wnętrze Bazyliki Mariackiej zwanej „Koroną Gdańska” sprawi, że każdy koncert odbywający się w jej wnętrzu zaprezentuje pełne spektrum walorów estetycznych, pozwalając słuchaczom na głębokie przeżywanie muzyki.

Koncert wieńczący 44. edycję MFMOCHiK odbędzie się 27 sierpnia, natomiast 15 sierpnia o godzinie 20:30 (niedziela) zapraszamy na koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej: www.festiwalorganowy.pl
oraz na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka.

 

Bilety w cenie: 20/30 PLN do nabycia online https://festiwalorganowy.interticket.pl  oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

 

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Fundacja NOVA ARTE, Bazylika Mariacka w Gdańsku,  Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Pro Basilica Gedanensis. 

Patroni honorowi: Abp Tadeusz Wojda Metropolita Gdański, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

Patroni medialni: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Gość Niedzielny, trojmiasto.pl

 

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

 

Organizatorzy: 

 

 

 PATRONAT HONOROWY:

PATRONAT MEDIALNY: