14.07.2018, godz. 20:30

PIEŚNI HILDEGARDY Z BINGEN

zespół wokalny Flores Rosarum (głosy, lira korbowa)

Program zawiera perły mistycznej poezji Średniowiecza: pieśni i antyfony Hildegardy z Bingen (XI w.), jednej z najważniejszych postaci w kulturze ówczesnej Europy. Niemiecka benedyktynka, której rady zasięgali współcześni jej władcy, posiadała iście renesansową rozległość zainteresowań i umiejętności – od filozofii do medycyny naturalnej. Znaczącą część w jej dorobku stanowi sztuka – poezja, muzyka i malarstwo. Koncert, odwołujący się do przeżyć mistycznych, przybliża postać niemieckiej świętej, jak również klimat i duchowość średniowiecza.


21.07.2018, godz. 20:30

RADOSNE TAJEMNICE

gość specjalny: Nicholas Emmerson /Holandia/ (cynk)

SILVA RERUM arte: Danuta Zawada (skrzypce barokowe), Małgorzata Skotnicka (klawesyn), Agnieszka Oszańca (wiolonczela barokowa)

Cynk należy do zdecydowanie najtrudniejszych do opanowania, ale i najpiękniejszych instrumentów historycznych. Na każdym etapie swojego rozwoju używany był wyłącznie przez profesjonalistów, co jest wyjątkiem na tle historii pozostałych instrumentów, ukochanych w dawnych wiekach przez amatorów. Koncert wirtuozowski i radosny. Zaczynamy od zapowiedzi nowych narodzin – “Zwiastowania” z cyklu Sonat Różańcowych H.I.F. Bibera.

 


 

Festiwal CAPPELLA ANGELICA Muzyka Aniołów Mariackich 2018

Festiwal CAPPELLA ANGELICA prezentuje muzykę na instrumentach historycznych, skupiając repertuar wokół pytania: jak brzmiałyby Anioły Mariackie, gdybyśmy mogli je usłyszeć?

W dotychczasowych koncertach festiwalowych udział wzięło około stu muzyków specjalizujących się w wykonawstwie muzyki dawnej z wielu miast Polski m.in. Gdańska, Torunia, Warszawy, Krakowa, Katowic,Tarnowa, a także z Irlandii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Japonii, Niemiec, Czech i Anglii.


Bilety w cenie 25/15 zł do nabycia online przez stronę  www.CA2018.pl oraz w Bazylice Mariackiej przed koncertem. 

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Organizator: Fundacja SILVA RERUM
Partner: Bazylika Mariacka w Gdańsku

Patroni medialni: Radio Gdańsk S.A.Trojmiasto.plPomorze Kultury
Spiritus movens: Maja Miro-Wiśniewska
Honorujemy Metropolitalną Kartę do Kultury.


więcej na:  http://traversomm.wixsite.com/cappellaangelica