Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

7 rocznica katastrofy smoleńskiej

7 rocznica katastrofy smoleńskiej

W rocznicę katastrofy smoleńskiej ks. Abp Sławoj Leszek Głódź wraz z biskupami pomocniczymi i kapłanami sprawował przy ołtarzu MB Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia  Mszę św. w intencji wszystkich 96 ofiar z 10 kwietnia 2010 roku.  Na modlitwie obecna była żona, rodzina , przyjaciele i dawni współpracownicy  śp. Marszałka Macieja Płażyńskiego, którego doczesne szczątki złożone są w Bazylice Mariackiej .

Spoiwem życia jest pamięć, a spoiwem życia narodów jest szczególna pamięć o ludziach, bohaterach i wydarzeniach. Dlatego stajemy przy pomniku pamięci ofiar tragedii smoleńskiej, pośród tych imion i nazwisk, w ten dzień wielkiej narodowej modlitwy w ich intencji – mówił metropolita.

– Po raz 7. wracamy do tej najnowszej historii – tu, przy ołtarzu Pańskim, przed wizerunkiem Matki Boskiej Ostrobramskiej chcemy odnowić naszą wiarę i prosić Boga o pełne szczęście dla wszystkich ofiar tej tragedii, a jednocześnie prosić tych, którzy zginęli, o wsparcie. Aby pamiętali o naszym narodzie, którego byli znamienitymi synami i córkami – by ten naród trwał, by się nie pogrążał w chaosie, agresji, nienawiści, lecz dążył do pojednania i braterskiej miłości, bo tylko taka postawa może nas uratować od wszelkiego zła – podkreślił arcybiskup.

W swoim słowie pasterz kościoła gdańskiego przypomniał również , że pomnik smoleński, który został wzniesiony w kilka miesięcy po katastrofie tu  w Bazylice Mariackiej jest jedynym, jaki dotychczas postawiono na Pomorzu.

 

7 rocznica katastrofy w Smoleńsku

 

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

46 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac Twitter Pic Przybysz Twitter Pic kongreso Twitter Pic Krzysio_ Twitter Pic eRPe1975
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: