1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu wczorajszym w Katedrze Oliwskiej 8 diakonów z naszej archidiecezji przyjęło świecenia kapłańskie. Otoczmy neoprezbiterów naszą  modlitewną opieką.  
  3. W liturgii Kościoła:

w środę – wspomnienie św. Rity z Cascii

w piątek –  wspomnienie NMP Wspomożycielki  Wiernych

  1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe na godz. 17.30.
  2. Bracia Mniejsi Kapucyni z Kościoła św. Jakuba Apostoła zapraszają 26 maja 2019 r. na

Niedzielę z przyjacielem dzieci św. Feliksem z Cantalice. Początek o godz. 11.30.

  1. Przepraszamy za utrudnienia związane z prowadzonymi w Bazylice pracami konserwatorskimi. Aktualnie prowadzone są prace związane z renowacją posadzki Bazyliki i potrwają one do końca roku. Równocześnie prowadzone są prace konserwatorskie przy prospekcie organowym oraz zegarze astronomicznym. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej bazyliki składamy staropolskie Bóg zapłać.
  2. Polecamy nowy numer Gosia Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny biuletyn.
  3. Dzieci, które pierwszy raz przed rokiem przyjęły Komunię św. zapraszamy wraz z rodzicami na Eucharystię Rocznicową w niedzielę 26 maja na godz.10:00. 
  4. Już dziś informujemy, że spotkanie członków i sympatyków wspólnoty Żywego Różańca połączone ze zmiana tajemnic różańca odbędzie się w pierwszą niedzielę miesiąca  to jest 2 czerwca o  15:30.  
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Alicji Szczerbickiej l. 93 z ul. Szerokiej, śp. Jadwigi Palonka l. 91 z ul. Ogarnej, śp. Józefa Leśniak l. 65 z ul. Stągiewnej.           

Dobry Jezu …

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ