Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

40. Międzynarodowy Festiwal Muzyki …

40. Międzynarodowy Festiwal Muzyki ...

40. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2017.

 

 

rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 30 czerwca i potrwa do 1 września. Koncerty odbywają się w każdy piątek o 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. 15 sierpnia o godzinie 20:30 odbędzie się koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.

Podczas 11 koncertów wystąpią artyści z USA, Szwajcarii, Francji, Szwecji i Polski, którzy wykonają zróżnicowany repertuar organowy i chóralny obejmujący dzieła wszystkich epok, zaprezentują szeroką paletę stylów od dawnych dzieł mistrzów muzyki organowej poprzez najbardziej znane kompozycje klasyków po muzykę współczesną  również tą inspirowaną folklorem, a nawet jazzową.

Wspaniała akustyka oraz wyjątkowa atmosfera miejsca, jakim jest największy w Europie ceglany Kościół Mariacki, gwarantują każdemu słuchaczowi szeroką gamę doznań estetycznych i muzycznych. Organizowane koncerty są niepowtarzalną okazją aby odwiedzić ten ważny ośrodek kulturalny, duchowy i historyczny, będący wizytówką Miasta Gdańska, a przy okazji usłyszeć niezwykłe brzmienie znajdujących się tam organów.

Znajdujące się obecnie w Bazylice Mariackiej w Gdańsku organy są dziełem firmy braci Hillebrand z Hanoweru, a ich prospekt wraz z grającymi piszczałkami pochodzi z organów Mertena Friesena z 1627 r. z kościoła św. Jana.

Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2017   może poszczycić się już długą, czterdziestoletnią tradycją, wpisując się tym samym już na stałe w życie muzyczne Gdańska.  W tym czasie zdobyliśmy spore doświadczenie w organizowaniu tego przedsięwzięcia, zyskując spore grono stałych słuchaczy, sympatyków i melomanów, którzy rokrocznie są gośćmi festiwalu. W latach 1978-2016 na Festiwalu zaprezentowało się ponad 280 wykonawców i zespołów z Polski i zagranicy.

Bilety w cenie: 15/25 PLN do nabycia na godzinę przed koncertem w bazylice.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej Bazyliki Mariackiej pod adresem: //bazylikamariacka.gdansk.pl oraz na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka 

 

SPONSOR FESTIWALU:

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Bazylika Mariacka w Gdańsku Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

          

PATRONAT HONOROWY:

      

PATRONAT MEDIALNY:

                

 

 

 

 

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD