OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Zwykła

28  stycznia 2018 r. 

 

 

  1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

W dniu dzisiejszym obchodzimy światowy dzień trędowatych.

  1. Wspólnotę Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z wymianą tajemnic dziś (niedziela) na godz. 16:00 do Kaplicy Królewskiej.
  2. Dla dzieci, młodzieży i studentów rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim odpoczywającym życzymy samych radosnych chwil.
  3. W liturgii Kościoła:

w środę – wspomnienie św. Jana Bosko

w piątek – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.  

w sobotę –  wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika – patrona od chorób gardła, na wszystkich Mszach św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.

  1. 2 lutego – w święto ofiarowania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00,  którą rozpoczniemy błogosławieństwem przyniesionych gromnic i procesją ze świecami po bazylice. W kościele jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą i składanymi tego dnia ofiarami wspieramy klasztory klauzurowe.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Dzieci zapraszamy na spowiedź w piątek na godz. 16.30 do Kaplicy Królewskiej, a o godz. 17.00 odbędzie się dla dzieci nabożeństwo pierszopiątkowe połączone z komunią świętą.

  1. Z racji trwającego w Bazylice remontu  wszystkie poranne Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kaplicy Królewskiej. Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy.
  2. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  3. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.