1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy po raz osiemnasty Dzień Papieski związany z osobą papieża Polaka św. Jana Pawła II. Przed kościołami całej Polski wolontariusze zbierają datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia . Fundacja ta przyznaje stypendia zdolnej pochodzącej z niezamożnych środowisk młodzieży.
  3. Dzisiaj również przypada Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom i katechetom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  4. W liturgii kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa doktora Kościoła

we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 40  rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 roku kardynałowie zebrani na konklawe wybrali na następcę św. Piotra – Polaka, który przyjął imię Jan Paweł II.

w środę wspomnienie – św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika

w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw w intencji Służby zdrowia

w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego

  1. W sobotę 20 października przypada pierwsza rocznica śmieci śp. ks. infułata Stanisława Bogdanowicza – wieloletniego proboszcza Bazyliki Mariackiej, honorowego obywatela Miasta Gdańska. W sobotę o godz. 7.30 i o godz. 18.00 zostaną odprawione Msze św. za śp. ks. Infułata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o spokój Jego duszy.
  2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30.  Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy czwartek października  na godz. 16.30 do Kaplicy Królewskiej.  Niech wołanie Matki Bożej z Fatimy niepozostanie bez odzewu.
  3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych dołączone są do Biuletynu oraz wyłożone są w ławkach. Zgodnie z tradycją tej parafii będziemy modlić się za tych zmarłych modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Stebnickiej l. 89 z ul. Św. Ducha.

Dobry Jezu …

  1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.                                                                     

                                                                      PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ