1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Składam serdeczne podziękowania za złożone dzisiaj ofiary na tacę stanowią one wsparcie dla dwóch budujących się kościołów: św. Jana Pawła II w Gdańsku Łostowicach i św. Karola Boromeusza w Wejherowie.
 3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Męczenników Dionozego i towarzyszy 

w czwartek wspomnienie św. Jana XXIII papieża

w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

 1. W sobotę 13 października zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je tradycyjnie modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie procesji.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy czwartek października  na godz. 16.30 do Kaplicy Królewskiej
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze.
 4. Zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie dziś po mszy św. o godz. 11:00 do Kaplicy Królewskiej. 
 5. Wspólnota Akcji Katolickiej zaprasza członków, sympatyków i chętnych na spotkanie formacyjne w poniedziałek po mszy św. wieczornej do sali domu parafialnego. Tematem spotkania będzie: „Odpowiedzialność katolika za losy ojczyzny”.
 6. Z radością pragnę poinformować, że dobiegły końca prace konserwatorskie przy Grupie Ukrzyżowania znajdującej się nad ołtarzem. Jest to dzieło Mistrza Pawła z 1517 roku. Od poniedziałku będą rozbierane rusztowania.  Prace te kosztowały 260  zł. i były współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski w Gdańsku  i ze środków własnych parafii.

Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcą i dobrodziejom naszej Bazyliki. Bóg zapłać.

 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.
 2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Bruckiej l. 88 z ul. Kaletniczej. Dobry Jezu …
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.