1. Witam wszystkich parafian i gości przybywających do Bazyliki Mariackiej.

W dniu dzisiejszym przypada liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Obecny rok przeżywamy jak rok jubileuszu 50 lat od śmierci św. o. Pio.

23 września 1968 r. św. o. Pio o godz. 2.30 rano narodził się dla nieba. W ramach Roku Jubileuszu o. Pio ojcowie kapucyni zorganizowali akcję duszpasterską pt. „Z Maryją i Ojcem Pio Czyścimy Czyściec”. My również pragniemy przyłączyć się do tej akcji poprzez modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące.

Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy specjalne modlitwy.    

  1. W liturgii Kościoła:

w środę  wspomnienie świętych Kosmy i Damiana

w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo

w piątek wspomnienie św. Wacława męczennika

w sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – jest to dzień imienin ks. Rafała posługującego w naszej parafii, któremu już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia.

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45 przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej. Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze.
  2. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 11:00 na katechezę sakramentalną do Kaplicy Królewskiej.
  3. We wtorek wyrusza wraz z ks. Piotrem parafialna pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela wszystkim pielgrzymom życzymy głębokich doświadczeń duchowych i odkrycia tajemnic Matki Bożej Fatimskiej.
  4. W imieniu ojców oblatów zapraszamy na  peregrynacja Relikwii Drzewa Krzyża Św. która odbędzie się od piątku do niedzieli w kościele św. Józefa. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.  
  5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialnym Biuletyn.
  6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

                                                                                                                             PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ