1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Polsce VIII Tydzień Wychowania. Wesprzyjmy naszą indywidualną modlitwą wszystkich wspierających rodziców na drodze właściwego wychowania. 
 3. W liturgii Kościoła
  – w środę  – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  – w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła
  – w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  – w sobotę – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 1. W czwartek, 13 września, zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. W programie czuwania o godz. 17.30 różaniec, następnie Msza św. połączona z procesją z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść na czuwanie świece.
 2. Członków Chóru Mariackiego oraz chętnych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty chóru zapraszamy na próbę w czwartek na godz. 17:00, do salki przy Kaplicy Królewskiej.
 3. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice Mariackiej odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 w Kaplicy Królewskiej z udziałem dzieci.
 4. Rodziców uczniów klas trzecich szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed pierwszą Komunią św. w następną niedzielę (16 września) po mszy św. o godz.11:00 do Kaplicy Królewskiej. 
 5. W sobotę mieszkańcu ul. Św. Ducha organizują święto ulicy. W programie o godz. 11.00 w Kaplicy Królewskiej Msza św. w intencji mieszkańców. Następnie różnego rodzaju atrakcje, a o godz. 16.30 w Kaplicy królewskiej wykład i spotkanie z prof. Andrzejem Januszajtisem na temat ul. Św. Ducha oraz wystawa zdjęć. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym integracyjnym przedsięwzięciu.
 6. Ojcowie kapucyni organizują w terminie 8-15 października pielgrzymkę samolotową do grobu św. o. Pio w San Giovani Rotondo. Koszt 3 400 zł. Informacje i zapisy u ojców Kapucynów w Gdańsku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 7. Polecamy nowy numer Gościa niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Pieńkowskiej, l. 96, zamieszkała przy ul. Piwnej. Dobry Jezu…
 9. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ