1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj na Mszy o godz. 12.00 zostaną wręczone certyfikaty kolejnym osobom, które przyłączyły się do akcji prowadzonej na rzecz wsparcia remontu Bazyliki Mariackiej i ufundowały złotą gwiazdę na sklepienie tej największej ceglanej świątyni Europy. Wszystkim ofiarodawcom  i dobrodziejom Bazyliki składamy serdeczne podziękowania.
  3. W liturgii Kościoła:

– w środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień odpustu w naszej konkatedralnej Bazylice. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00, a przewodniczyć jej będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.  Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

Dzień  odpustu przeżywać będziemy w klimacie spotkanie ze św. o. Pio – wielkim czcicielem Maryi Wniebowziętej. Do naszej bazyliki przybędą relikwie  świętego o. Pio – rękawica z  prawej ręki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania. 

– w piątek  wspomnienie św. Jacka

  1. Zapraszamy w poniedziałek na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 30 modlitwą różańcową . W programie także  Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece. 
  2. W środę o godz. 20.30 w naszej Bazylice odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej , Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2018 – specjalny koncert podczas którego usłyszymy Polski Chór Kameralny – pod dyrekcja Jana Łukaszewskiego oraz na organach zagra prof. Bogusław Grabowski .  Szczegóły na plakatach.            
  3. Staraniem Towarzystwa Przyjaciół Bazyliki został wydany piękny album o kościele mariackim zatytułowany Korona Gdańska. Autorem tekstu jest prof. Janusz Trupinda a autorem zdjęć znany gdański fotografik Dariusz Kula.

Od dziś w bazylice można nabyć ten album – stanowiący cegiełkę na remont naszej świątyni. Wszystkim tym którzy przyczynili się do wydania tego albumu składam serdeczne podziękowania a każdemu gorąco album ten polecam. Cena 120,00 zł.

  1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Danuty Drzewickiej l. 86 z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …
  3. Wszystkim życzymy Bożego tygodnia. Szczęść Boże.