XVIII Niedziela Zwykła 5.08. 2018 r.

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Trwa sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej przez młodzież tzw. dopalaczy.

Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.00 i 00. W niedziele i święta Msze św.  o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00, 19.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
 2. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego

w środę – wspomnienie św. Dominika

w czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża męczennicy-patronki Europy

w piątek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika

w sobotę – wspomnienie św. Klary dziewicy

 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 2. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
 3. Od przyszłej niedzieli w Bazylice będzie można nabyć najnowszy album o bazylice zatytułowany KORONA GDAŃSKA – autorstwa pana prof. Janusza Trupindy ze zdjęciami pana Dariusza Kuli.
 4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Rynkiewicz l. 63 z ul. Ogarnej i śp. Haliny Mync l. 60 z  Pępowa. Dobry Jezu …
 6. Zapraszamy na koncerty do Bazyliki Mariackiej. Szczegóły na plakatach informacyjnych przed Bazyliką.
 7. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.