1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 w kaplicy Królewskiej nabożeństwo różańcowe oraz spotkanie wspólnoty Żywego Różańca związane ze zmianą tajemnic różańcowych.
  3. W liturgii kościoła:

we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli

w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora kościoła

w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya kapłana

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca.

  1. W piątek o godz. 17.00 w kaplicy królewskiej spowiedź pierwszopiatkowa dla dzieci a godz. 17.30 nabożeństwo połączone z komunią św.
  2. W środę rozpoczyna się sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej  przez młodzież tzw. dopalaczy.

Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

  1. W środę 1 sierpnia w 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.
  2. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  4. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ewy Górskiej l. 68 z ul. Długiej . Dobry Jezu ..
  6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli. Szczęść Boże.